Región Liptov

Región Liptova patrí k najkrajším na Slovensku. Rozlohou 1970 štvorcových kilometrov patrí do zaujímavej Liptovskej kotliny a nachádza sa na území troch národných parkov: Tatranského, Národného parku Nízke Tatry a Národného parku Veľká Fatra.
Od severu ho chránia krasové Chočské vrchy. Najvyšším vrchom je Bystrá s nadmorskou výškou 2 248 metrov. Historicky je to však Kriváň, ktorý podľa aktuálneho územného členenia patrí do Tatier.

Uprostred regiónu leží umelé vodné jazero Liptovská Mara a svojimi 21 štvorcovými kilometrami je veľmi vhodným základom letnej rekreácie v jej jednotlivých strediskách: Liptovskom Trnovci, Sielnickej zátoke a v novšom stredisku, pod vežou kostola z Liptovskej Mary a hotelom Bobrovník. Spomínané strediská vhodne dopaĺňajú kúpaliská v Bešeňovej a Aquapark Tatralandia medzi Trnovcom a Ondrašovou.

Liptov však sú aj Demänovské jaskyne, Chopok, Aquapark, Bešeňová, Malinô Brdo a ďalšie nespočetné športové zariadenia a objekty cestovného ruchu. Radi by sme Vám predstavili niekoľko z nich, kde sa určite oplatí navštíviť.